Fehérvári Iskolafejlesztési Alap létrehozását kérik

kossuth iskola

Fazakas Attila székesfehérvári ellenzéki önkormányzata szerint „akinek van iskolás gyereke, unokája az láthatja, hogy a gyerekek sokszor milyen méltatlan körülmények között tanulnak Fehérváron. Bomlik le a fal, a mennyezet, esetleg ki kell költözni a suliból, alapvető higiéniai és oktatási tárgyak hiányoznak, miközben fideszes propagandára, meg rongyrázásra mindig van pénz.”

A képviselő szerint elég a tétlenségből „helyben kell cselekedni, még akkor is, ha elvették az iskoláink fenntartását!
Éppen ezért Iskolafejlesztési Alap létrehozását kezdeményeztük, meglátjuk, hogy ki támogatja.”

Az önkormányzati képviselő által javasolt 1 milliárdos alap, véleménye szerint segítene a legrosszabb helyzetben lévő iskolák rendbetételéhez, az alapvető higiéniai és oktatási tárgyak pótlására.

A javaslat az Országgyűlés 2021-es költségvetés kapcsán módosító indítványként került előterjesztésre.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


tizennégy + 12 =